zespół tańca celtyckiego Uniwersytetu Gdańskiego

Formy tańca

Podczas zajęć zajmujemy się różnymi typami tańca celtyckiego. Nasze główne obszary zainteresowania to:

TANIEC IRLANDZKI SOFT SHOE – Wysokie wymachy nóg, stanie na czubeczkach palców. Kroki, które przywodzą na myśl rusałki pląsające po łąkach albo rytmiczne podskakiwanie w pubie z grupą znajomych. Tak właśnie można obrazowo opisać czym charakteryzuje się irlandzki taniec miękki typu soft shoe. Ten typ tańca wzmacnia mięśnie oraz poprawia kondycję i gibkość. Królują tu wysokie palce, cross i proste nogi.

Osoby początkujące będą miały okazję nauczyć się podstawowych ruchów oraz tańców grupowych – ceili. Grupy zaawansowane doskonalą technikę poznając bardziej skomplikowane kroki i choreografie. W każdej grupie można przećwiczyć tańce sceniczne, a chętnych zapraszamy do wspólnych występów podczas pokazów.

TANIEC IRLANDZKI HARD SHOETup, tup, tup i nogi przemieszczają się z prędkością, która znacznie utrudnia zlokalizowanie źródła dźwięku! Mocne, szybkie ruchy, rytm , rytm i jeszcze raz rytm! To i jeszcze więcej można wyćwiczyć u nas na zajęciach ze stepu, czyli najbardziej popularnej formy tańca irlandzkiego!

W grupach początkujących step jest dodatkową godziną zajęć po tańcu miękkim. Podstawy są wprowadzane stopniowo. Dla zaawansowanych przygotowalismy osobną grupę skupiająca się tylko i wyłącznie na samym stepie. Trenujemy choreografie własne, tradycyjne oraz układy na zawody.

TANIEC SZKOCKI – Najbardziej charakterystyczny taniec z Wysp Brytyjskich. Na początku poznacie proste kroki i choreografie tańców typu Scottish Country Dancing oraz tańców solowych typu Highland. W miarę rozwoju będziemy realizować ambitniejsze projekty, między innymi autorskie układy naszych instruktorek, łącząc tradycję z nowoczesnością, czyli wykorzystując w pełni potencjał jaki daje nam taniec szkocki!

Chętnych zapraszamy na nasze treningi!

PONIEDZIAŁEK

17:30–19:30 step irlandzki grupa zaawansowana
19:00–19:30 rozgrzewka
sala 22 budynek ACK
19:30–21:30 taniec irlandzki grupa zaawansowana
sala 41 budynek ACK

CZWARTEK

17:00–19:00 taniec szkocki grupa zaawansowana
19:00–21:00 taniec szkocki grupa początkująca
sala 62 Instytut Konfucjusza

PIĄTEK

18:30–20:30 taniec irlandzki grupa początkująca
sala 41 budynek ACK